Aranżacja wnętrz

Nautilus odróżnia się swoim dynamicznym a ponadto sportowym designem.

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich działalności. Nazywany jest twórcą najbardziej wykwintnych a ponadto najkosztowniejszych zegarków na świecie. Zagarek Patek Philippe zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło a także również wielopokoleniową tradycję, która też stanowi bardzo ważny fundament firmy. Oprócz tego zegarki tej firmy są znakomitą lokatą pieniędzy, bo ich kwota jest bardzo wysoka. Firma Patek Philippe należy do niewielkiej grupki marek na świecie, jakie przez cały ten czas są niezależne od ogromnych korporacji.

Firmę Patek Philippe już od ponad wieku prowadzi jedna rodzina.Niemal wszystkie elementy budujące zegarek Patek Philippe są własnoręcznie i samodzielnie projektowane cały czas przez tego samego szwajcarskiego producenta. Wszystkie te elementy powodują, że zegarki tej marki stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika drogich zegarków. W szerokiej ofercie produktów Patek Philippe znaleźć możemy aż ponad 200 różnego typu modeli luksusowych zegarków. Odróżniają się między innymi funkcjami, kolorami czy wzorami. Ich styl można określić bardziej jako konserwatywny niż charakter innowacyjny i nieszablonowy. Jeżeli chodzi o tworzywo wykonania bransolet a ponadto kopert, w asortymencie dominuje różowe, białe, żółte złoto, jak również najdroższy kruszec, jakim jest platyna. Czasem zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe korzystają też ze stali szlachetnej.

Do najbardziej znanych kolekcji Patek Philippe zaliczamy Nautilus i Calatrava. Calatrava dołączyła do oferty firmy w 1932 roku. Wyróżnia się ona prostoliniową, klasyczną formą, dla której prawdziwą inspiracją był styl Bauhaus.Nazwa Calatrava nawiązuje do krzyża liliowego. W czasach średniowiecza krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Ten właśnie symbol służy również za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce zegarka Patek Philippe. Nautilus z kolei odznacza się swoim sportowym i dynamicznym wyglądem. Tego rodzaju design stworzony został przez znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie ten człowiek stworzył klasyk taki, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś o wiele więcej aniżeli jedynie intrygującym projektem i designem. Przedsiębiorstwo pokazała własne talenty podczas przedstawiania takowych kolekcji, jak np. Grandes Complications, czy Complications. Odnajdujemy w nich zegarki z wieloma niezwykłymi detalami i funkcjami takimi jak tourbillon, mechanizm bijący, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak również funkcja czasu światowego.

Zegarki marki Patek Philippe cały okres ich bycia na rynku światowym, wliczane są do najbardziej kosztownych a także do najlepszych na całym świecie. Z ciekawostek można wspomnieć, iż w 1933 roku marka ta ustanowiła rekord, kiedy skonstruowała i sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany na tamte czasy zegarek kieszonkowy, jaki miał aż 24 funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za ogromną sumę, która wynosiła 11 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *