Inne

Bezpieczeństwo serwerów można sprawdzić wykonując testy penetracyjne.

Strony www mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych, mogą też być umiejscowione na hostingu dedykowanym. Rozwiązanie pierwsze kosztuje najmniej, jednakże jest związane z kilkoma ograniczeniami, natomiast drugie jest najwygodniejsze, ale jednocześnie najdroższe. Istnieje także rozwiązanie pośrednie. Jest to serwer VPS.

 

VPS to skrót od Virtual Private Server. Funkcjonuje on w zbliżony sposób do normalnych, masowych witryn hostingowych, jednak proponuje o wiele lepsze warunki techniczne. Dla posiadacza strony internetowej bardzo ważne jest, by wyświetlała się ona bez żadnych opóźnień. Wszystkie problemy w funkcjonowaniu witryny wiążą się na przykład ze zmniejszeniem konwersji. Serwer ten ma większy parametr RAM, dzięki obecności którego strona ładuje się szybciej, i z tego powodu może być także znacznie bardziej zaawansowana. Oddzielną sprawą jest appvs. Na stronach hostingu współdzielonego jest gwarantowana przez posiadaczy witryny, natomiast przy VPS zależy już od poziomu zaawansowania wiedzy z dziedziny informatyki, jaką dysponuje użytkownik. W wypadku osoby początkującej, lub osoby, która zwyczajnie chce zlecić te czynności, istnieje możliwość wykupienia serwera VPS obejmującego usługi administracyjne.

 

Bezpieczeństwo serwerów jest możliwość ocenić wykonując różnorodne testy penetracyjne. Testy penetracyjne wykonywane są przezprofesjonalne spółki i mają na celu zidentyfikowanie zagrożeń na jakie narażone są przechowywane na serwerach ważne dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *