Budownictwo i nieruchomości, Dom i ogród, Inne

Kamień ogrodowy może służyć nam do budowy murków oporowych, nawierzchni.

Jeśli potrzebujesz sposobu na modyfikację aktualnego wyglądu własnego ogrodu lub chciałbyś wprowadzić nowe szczegóły, jakie będą równocześnie funkcjonalne i dekoracyjne, to kostka granitowa, otoczaki oraz kamień ogrodowy są tym czego szukasz. Od wielu lat kamień ogrodowy cieszy się zainteresowaniem w ogrodach, w szczególności tych w projektowanych w stylu japońskim czy chińskim.

 

Jako naturalny materiał oraz wyjątkowo wytrzymały o różnorodnej fakturze oraz kolorystyce, jest często stosowany w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Ogrodowy kamień może posłużyć do stworzenia murków oporowych, nawierzchni czyobramowań oczek wodnych a także zbudowania skalniaków. Jeden większy kamień ogrodowy postawiony samodzielnie także stanowi nietuzinkową dekorację. Otoczaki Ciekawe projekty pomogą nam utworzyć otoczaki. Otoczaki są kamieniami obrobionymi przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, posiadają różne odcienie i fakturę i cenę. Nieduże otoczaki świetnie sprawdzą się jako ściółka na skalniku, na rabatach oraz w ogrodach w stylu japońskim. Większe otoczaki służą jako wykończenia oczek wodnych, strumyków a także fontann. Otoczaki mają zastosowanie przy gabionach.

 

Granit jest skałą wulkaniczną , powstaje ze stygnącej lawy dlatego też ma strukturę połączonych kryształków. Dzięki temu kostka granitowa odznacza się dużą trwałością oraz niepowtarzalnością. Kostka granitowa jest materiałem odpornym na mróz, na ścieranie oraz materiałem o niskiej pochłanialności wody, dlatego świetnie posłuży do wyłożenia ścieżek w ogrodzie czy przydomowych podjazdów. Otoczaki, kamień ogrodowy, czy kostka granitowa to materiały pochodzenia naturalnego. Odpowiednio zastosowane nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi ale też poprawią odczyn gleby, pozytywnie wpłyną na wygląd i wzrost roślin w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *